دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت و کارآفرینی

معرفی دانشگاه

شما اینجا هستید

نسخه مناسب چاپ

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان

سمنان شهری زیبا در حاشه کویر مرکزی ایران، مهد اخلاق، فرهنگ و دانش. شهری با شاخص آموزش عالی و وجود 28 مرکز آموزش عالی و دانشگاه در این شهر سمنان را به عنوان یکی از مهمترین مراکز دانشگاهی کشور مطرح ساخته است.

دانشگاه آزاد اسلامی سمنان، به عنوان یکی از مراکز دانشگاهی شهرستان سمنان در حاشیه آزاد راه تهران – مشهد و در مسیر جاده دامغان واقع شده است. مجتمعی 61 هکتاری و در مجاورت دانشگاه‌های سمنان وعلوم پزشکی. یکی از قطب‌های مهم تحصیلات تکمیلی در استان سمنان در شاخه‌های علوم فنی و مهندسی و علوم انسانی. این دانشگاه با دارا بودن درجه جامع توانسته خود . را در میان واحد‌های استان به عنوان یک واحد مهم در این رشته‌ها معرفی نماید.

از شاخصه‌های برجسته دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در حوزه پژوهش و فناوری می‌توان به وجود دو مرکز تحقیقات با عناوین ژئوتکنیک لرزه‌ای و مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار که دومی در ابتدای سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری رسید و یک مرکز رشد واحدهای فناور با عنوان مرکز رشد دکتر حسابی اشاره کرد.

همچنین اقدام برای ایجاد شهرک‌های دانش بنیان طرح شفا و طرح سامانه آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه آزاد اسلامی(ساها) از جمله دیگر شاخص‌های حوزه پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان محسوب می‌شود.

دارابودن مجموعه ای بزرگ از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته آزمایشگاهی و کارگاهی، لابراتوار مجهز زبان، کتابخانه مرکزی، کارگاه GIS و سایت‌های متعدد کامپیوتر  در دانشکده های مختلف این دانشگاه از دیگر توانمندی های این واحد دانشگاهی به شمار می‌آید

در حوزه دانشجویی و فرهنگی ایجاد طرح ماندگار فرهنگی مسجد فاطمه زهرا(س) در جوار مزار شهیدان گمنام در این واحد دانشگاهی، به عنوان نقطه ثقل فعالیت‌های فرهنگی می‌تواند شاخصه مهم واحد مرکز استان به شمار آورد. همچنین تلاش برای شناسایی،معرفی وتقدیر از چهره‌های ماندگار و اندیشمندان سمنانی همچون پروفسور اعوانی گوشه‌ای از نگاه ویژه دانشگاه به مسائل فرهنگی است.

چهار خوابگاه دانشجویی، یک مجموعه ورزشی سرپوشیده 6400 متر مربعی بسیار فاخر، سلف سرویس مکانیزه، کتابفروشی و بوفه های دانشجویی از دیگر مراکزی است که در حال حاضر خدمات رفاهی را به دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌دهند.

در حوزه عمرانی با تکمیل پروژه‌های آمفی‌تاتر و کتابخانه و همچنین یک ساختمان آموزشی که هر کدام بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، نیاز دانشگاه در این حوزه برآورده می‌شود.

ساختمان‌های اداری، دانشکده های علوم انسانی و فنی و مهندسی، مجموعه کارگاهی، سالن امتحانات، مجموعه ورزشی، مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) و مهمانسرای مجهز در کنار دو ساختمان نیمه ساز که مراحل انتهایی ساخت را پشت سر می گذارند مجموعه .عمرانی این دانشگاه را تشکیل می‌دهد.

 ذکر این نکته مهم است که دانشگاه آزاد اسلامی سمنان به منظور تحقق ماموریت جدید دانشگاه در تامین 30 درصد منابع مالی از محل غیر از شهریه دانشجو که بدون شک در بلند مدت منجر به ارائه خدمات رفاهی بهتر و همچنین جلوگیری از افزایش شهریه خواهد .شد،  اخذ مجوز تاسیس دو شرکت دانش بنیان را در دستور کار قرار داده و در این مسیر تلاش دارد تا در کمترین زمان به استاندارد‌های لازم در حوزه‌ تحصیلات تکمیلی دست یابد و خود را به عنوان یک برند آموزش عالی در این حوزه در کشور معرفی نماید.

 

 

ارتباط با دانشگاه

  • سمنان کیلومتر 5 جاده دامغان تلفن:9-33654040-023
  • رایانامه: info@semnaniau.ac.ir

 

كلمه جايگذين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگذين عكس