تشکل سیاسی استادان

دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت و کارآفرینی

جلسات تشکل

شما اینجا هستید

نسخه مناسب چاپ

 

صورتجلسه مورخ 94/10/22 شورای مرکزی تشکل برتر 

نظر به شروع نیمسال دوم سال تحصیلی 94-95 ودر پیشرو بودن ایام مبارک دهه فجر و نزدیکی به انتخابات مهم  مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری وپیشامدهای سیاسی و فرهنگی جدید در عرصه ملی و منطقه ای و بین المللی نیاز به هم اندیشی و تلاش برای مشارکت حداکثری می باشد، لذا با توجه به این اهم شورای مرکزی تشکل برتر در تاریخ 94/10/22  روزسه شنبه تشکل ساعت 11 تا 12:30 در محل دفتر تشکل برتر واقع در دانشکده علوم انسانی تشکیل جلسه داد  که پس از بحث و بررسی موارد مطرح شده، توسط اعضائ شورای مرکزی تشکل تفکر برتر ،موارد ذیل به اجماع اعضارسید:

1.تشکل اسلامی سیاسی تفکر برتر ضمن محکوم کردن اعدام شیخ نمر، روحانی آزاده، خواستار تدبیر جهت جلوگیری از تنش منطقه ای از سوی هم دولتمردان و هم مردم شد. همچنین با رفتارهای خودسرانه‌ای، همچون حمله به سفارتخانه و کنسولگری کشور عربستان، که با حمایت‌های پشت‌پرده و ظاهرا با هدف تضعیف اقتدار نظام و دولت جمهموری اسلامی صورت می‌گیرد را تقبیح کرده و نسبت به پیامد اینگونه حرکات نابخردانه و تنش‌آفرین هشدار می‌دهد و از همه متولیان امور می‌خواهیم با رفتار منطقی ، هوشیارانه و عزتمندانه، ضمن حمایت از رفتارهای مدنی اعتراضی مسالمت‌آمیز، با تلاش در جهت ایجاد اجماع نظر دیپلماتیک و جهانی علیه چنین رفتارهایی، از بروز و تکرار این گونه خشونت‌طلبی‌ها در منطقه جلوگیری کند و فرصت بهره برداری سیاسی را ازحکومت  ها منطقه و رقبا و دشمنان نظام را بگیرد.

2.مقرر گردیدکه بیانیه ها و اخبار تشکل در سایت دانشگاه در بخش تشکل سیاسی قرار گرفته و ستونی جهت قرار دادن مقالات،اخبار و بیانیه ها  از سوی حوزه روابط عمومی در اختیار تشکل قرار گیرد.

3.مقر گردید با توجه به شرایط سیاسی و تنش منطقه ای راهکارهای مقابله با چنین شرایطی توسط اعضای تشکل  بررسی گردد و بر پایه خرد جمعی ، تصویر مناسب  و اگاهی لازم  داده شود. 

4.بر اساس اصل اول قانون اساسی، حکومت ایران جمهوری اسلامی و بر اساس اصل ششم، امور کشور باید به اتکای آرای عمومی از راه انتخابات و یا همه پرسی اداره شود. بنابراین دو اصل جمهوریت و اسلامیت پایه های اساسی این نظام سیاسی را تشکیل می دهند.

مشارکت سیاسی مردم در تمامی سطوح، به ویژه شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراها، مقدمه و شرط ضروری تحقق اصل جمهوریت است. تحقق و نهادینه شدن مشارکت سیاسی واقعی در تمامی سطوح موجب گردش نخبگان در نظام سیاسی، افزایش مشروعیت و کارآمدی نظام سیاسی از یک طرف، و کاهش هزینه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن در مدیریت سیاسی کشور از طرف دیگر خواهد شد. 

لذا تشکل برتر از هم اکنون از همه اقشار جامعه بویژه جامعه دانشگاهیان دعوت به مشارکت حداکثری در انتخابات مهم  مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بر پایه انتخاب اصلح و شایسته سالاری در سال جاری رادارد

5.از جامعه دانشجویی و دانشگاهی بعنوان قشر موثر در جامعه می خواهیم در زمینه تحريم كالاهاي مصرفي وارداتي و تاكيد بر مصرف كالاهاي ايراني و رعايت الگوي مصرف صحيح و بهینه سازی مصرف انرژی و خويشتن داري در خريد هاي غير ضرور، شرایط فرهنگ مصرف جامعه را به سمت تغییر پیش ببرند و آموزش های لازم را در این زمینه بدهند.

6.مقرر گردید که جلسات تشکل به صورت ماهانه و منظم  تشکیل گردد ودر زمینه شرایط وپیش آمدهای سیاسی و فرهنگی جدید و ضروری بلافاصله جلسات فوق العاده تشکیل گردد و تشکل از طریق بیانیه اعلام موضع نماید

امضاء کنندگان اعضای شورای مرکزی تشکل برتر:

حجت السلام حسین ابوالفضلی   دکتر محمد روحانی مقدم دکتر مهدی سلطانی فر   دکترمحمد علی شریعت  دکتر هادی کارگر شریف آباد دکتر فرشاد فائزی رازی  دکتر سعید کامیابی

 

ارتباط با دانشگاه

  • سمنان کیلومتر 5 جاده دامغان تلفن:9-33654040-023
  • رایانامه: info@semnaniau.ac.ir

 

كلمه جايگذين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگزين عكس
كلمه جايگذين عكس