عضو مجلس خبرگان رهبری: دانشگاه با عمل صالح و محبت جوانان را تربیت کند

نسخه مناسب چاپ

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اظهار کرد: دانشگاه باید با عمل صالح و محبت جوانان را تربیت کند و تحویل جامعه دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سمنان، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی ظهر امروز در دیدار رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، این ماه پرخیر و برکت را دارای فضیلت‌های زیادی عنوان کرد و با توصیه بر قرائت مناجات شعبانیه گفت: مناجات شعبانیه یک امتیاز است. مناجاتی است که ائمه بسیار به آن علاقه‌مند و مورد سفارش قرار داده‌اند.

وی استان سمنان را استانی ممتاز توصیف و تصریح کرد: یکی از امتیازات مهم این استان در سطح کشور، دانشگاه‌های آن است که از نظر کیفی و کمی ممتاز هستند.

شاهچراغی با تأکید بر اینکه دانشجویان، جوان و دارای قلبی پاک هستند؛ توجه به معنویت و پرورش اخلاقی دانشجویان از راه‌های محبت‌آمیز را دستمایه سخنان خود قرار داد و گفت: علاوه بر پرورش علمی باید به جوانان محبت کنید. محبت گم نمی‌شود و گره بسیاری از مشکلات را باز خواهد کرد.

امام‌جمعه سمنان با توصیه بر اینکه سعی شود شاگردانی تربیت کنید که به شما و دانشگاه شما افتخار کنند، تاکید کرد: استادان ناباب سم و قاتل جوانان هستند، در انتخاب و عملکرد استادان دقت زیادی شده و تلاش شود استادان در وهله اول انسان‌های اخلاق مدار باشند تا بتوانند بر روی دانشجویان تأثیر گذاشته و انسان بسازند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با ابراز خوش‌بینی نسبت به دانشگاه‌های استان سمنان بهره‌گیری از مشورت روحانیت حاضر در دانشگاه‌ها را مورد توصیه قرار داد و خاطرنشان کرد: دانشگاه باید با عمل صالح و محبت، جوانان را تربیت و تحویل جامعه دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان هم در گزارش کوتاهی به تشریح فعالیت‌های این دانشگاه به‌ویژه در بعد فرهنگی پرداخت و اظهار کرد: با حضور دکتر ولایتی و تیم همکارشان در دانشگاه بر توجه بیشتر به مقوله فرهنگی تأکید شده و با ایجاد ساختارهای مناسب فعالیت‌های فرهنگی رونق ویژه‌ای گرفته است.

عبدالله خالصی‌دوست با اشاره به حضور دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، هماهنگی بین این دفتر و دانشگاه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: الحمدلله استادان دانشگاه خوب هستند و انتظار می‌رود هم‌زمان با ارتقای سطح علمی در زمینه فرهنگی هم ارتقا یابند تا نسل جدید را آماده تحول کرده و دانشگاه آزاد در تراز انقلاب اسلامی و دانشگاهی نمونه و انقلابی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.

رئیس واحد سمنان با ابراز امیدواری به آینده دانشگاه آزاد اسلامی، هدف از تجدید این دیدار را بهره‌گیری از رهنمودهای حکیمانه آیت‌الله شاهچراغی عنوان و ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۸ که به نام رونق تولید مزین شده بتواند بخشی از مشکلات جامعه را کاهش و یاریگر میهن اسلامی در مسیر رشد و توسعه باشد.

فارسی
تگ: 
Share