در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان؛ مرکز تحقیقات گردشگری دامنه جنوبی البرز مرکزی مجوز فعالیت گرفت

نسخه مناسب چاپ

مرکز تحقیقات گردشگری دامنه جنوبی البرز مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان مجوز فعالیت گرفت.

معاون پژوهش و فناوری واحد سمنان با اعلام این خبر به روابط عمومی واحد سمنان گفت: در شرایط امروز ازجمله وظایف مهم دانشگاه‌ها ورود به عرصه‌هایی است که نیازمند تقویت علمی و توانمندسازی اقشار مختلف اجتماعی است.

علی جهان افزود: ازآنجاکه موضوع گردشگری و صنعت توریسم از موضوعات مورد توجه و اثرگذار در ابعاد اجتماعی و فرهنگی است و یکی از مهم‌ترین عرصه‌ها برای فعالیت اقتصادی در سراسر دنیاست که سالانه ارزش‌افزوده بسیاری را به دنبال دارد؛ بنابراین با توجه به نیاز روزافزون به این فعالیت اجتماعی و آمار رو به رشد گردشگران داخلی و خارجی ورود دانشگاه و توانمندسازی کنشگران این عرصه ازجمله اقداماتی است که می‌تواند در  رونق‌بخشی به این مقوله مؤثر واقع شود.

وی جایگاه ممتاز استان سمنان در زمینه گردشگری را یادآور شد و درباره هدف از راه‌اندازی مرکز تحقیقات گردشگری تصریح کرد: با توجه به اینکه در سند چشم‌انداز و آمایش استان سمنان گردشگری در اولویت اول آن در نظر گرفته‌ شده است، وجود چنین مرکزی می‌تواند در توسعه کیفی و کمی گردشگری در استان سمنان تأثیر بسزایی داشته باشد.

جهان افزود: وجود ظرفیت‌های ویژه گردشگری در استان سمنان و همچنین زیرساخت‌های فرهنگی، علمی، اجرایی و امکانات رفاهی متناسب در این زمینه، نیاز جدی را برای راه‌اندازی و ایجاد مرکز گردشگری و ایده‌پردازی فراهم آورده است.

معاون پژوهش و فناوری واحد سمنان، وجود بستر مناسب آموزشی ازجمله دارابودن رشته‌های جغرافیا، معماری، اقتصاد و مدیریت در مقاطع کارشناسی تا دکتری و رشته‌های برنامه‌ریزی گردشگری در مقطع کارشناسی ارشد متناسب با نیاز گردشگری را یکی از زمینه‌های مهم برای راه‌اندازی این مرکز عنوان کرد.

جهان، اجازه ایجاد مرکز تحقیقات گردشگری از سوی سازمان مرکزی در مرکز استان را نشانه قابلیت‌های ویژه و توانمندی واحد سمنان دانست و افزود: وجود اعضای هیأت علمی کارآمد در کنار امکانات آموزشی و تناسب امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی و تحقیقاتی با نیاز گردشگری و امکانات رفاهی مناسب  و در شأن، این فرصت را برای واحد سمنان ایجاد کرده است تا نسبت به شناسایی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری با رویکرد علمی اقدام کند.

فارسی
تگ: 
Share