دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برای حل مشکلات منطقه پیشگام شده است

نسخه مناسب چاپ

دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برای حل مشکلات منطقه پیشگام شده است

عبدالله خالصی‌دوست در گفتگو با خبرنگار آنا در سمنان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان زیرساخت‌های خوبی در بخش‌های مختلف آموزش و پژوهش دارد، اظهار کرد: عزم جدی برای حرکت به سمت مراکز نسل سوم در این دانشگاه وجود دارد و فعالیت‌هایی هم در این زمینه آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در زمینه حل مشکلات، خوب عمل کرده و قطعاً از دانشگاه‌های دیگر سبقت خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان رسالت اصلی دانشگاه‌ها را آموزش و پژوهش عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نیز همچون سایر دانشگاه اجرای این دو رسالت را سرلوحه خود قرار داده است.

خالصی‌دوست افزود: بیش از نیمی از دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند و این دانشگاه  به‌تنهایی و بدون اینکه باری بر دوش دولت داشته باشد، نیمی از بار آموزشی کشور را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به‌دنبال این است که در امر پژوهش جایگاه خود را ارتقا بدهد، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از نظر تولید پژوهش‌های کاربردی رتبه خوبی در کشور دارد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان درباره ضرورت ارتباط بین صنعت و دانشگاه گفت: تاکنون این تعامل از سوی صنایع احساس نمی‌شد، اما امروز دانشگاه به‌دنبال کم کردن فاصله است و اگر قرار است دانشگاهی مؤثر باشد، باید بتواند مشکل مردم و جامعه را حل کند و این امر از سوی نخبگان دانشگاهی امکان‌پذیر است.

خالصی‌دوست با بیان اینکه دانشگاه آزاد مسئله‌محور بوده و به‌دنبال رفع مشکلات جامعه است، خاطرنشان کرد: دانشگاه امروز نباید به‌دنبال آموزش برای آموزش باشد؛ امروز آموزش به‌تنهایی دیگر تأثیرگذار نیست و باید مراکز دانشگاهی با ورود به مسائل و مشکلات جامعه برای رفع آنها راهکار ارائه کنند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان به‌دنبال ارتباط بیشتر با صنایع هستیم، افزود: درهای دانشگاه به‌روی صنعتگران باز است و در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از ایده‌ها و ابداعات حمایت می‌شود تا این ایده‌ها تبدیل به محصول شده و عواید آن به مردم جامعه برسد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان درباره ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به‌سوی مراکز نسل سوم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در حوزه‌های آموزش و پژوهش فعالیت جدی دارد و دارای ۶۰۰ عضو هیأت علمی بوده و در شاخه‌های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی و علوم انسانی ظرفیت خوبی دارد.

وی با اشاره به جایگاه این دانشگاه از نظر پژوهش، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان مراکز رشد مختلفی در سطح استان دارد و تاکنون چندین اختراع از سوی دانشگاه آزاد اسلامی استان به محصول تبدیل‌شده است.

فارسی
تگ: 
Share