بیانیه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی سمنان درباره خروج آمریکا از برجام

نسخه مناسب چاپ

هیات رئیسه، کارکنان، بسیج اساتید، بسیج کارکنان، بسیج دانشجویی و تشکل‌های سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان درباره خروج آمریکا از برجام علاوه بر برگزاری تجمع اعتراض آمیز در محل گلزار شهدای گمنام این واحد دانشگاهی بیانیه‌ای صادر و قرائت کردند.

به گزارش خبرنگار آنا متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اعلام موضع آمریکا مبنی بر خروج از برجام واقعیت‌های زیادی را به جهانیان نشان داد که مهم‌ترین آن بی‌توجهی این کشور به سازمان‌ها و مصوبات بین‌المللی است که این مساله ماهیت آمریکا را بیش از گذشته برملا کرده و این جمله حضرت امام و مقام معظم رهبری را مورد تایید دوباره قرار داد که آمریکا شیطان بزرگ است و نباید به آن خوش‌بین بود از این رو توجه به چند نکته مهم و اساسی پیش از گذشته ضروری به نظر می‌رسد.

1-رفتار سیاسی آمریکا بیانگر این واقعیت است که کوتاهی و نرمش در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا و غرب بر خلاف تصور برخی از سیاستمداران نتیجه‌ای جز سرکشی و طغیان آمریکا را به دنبال ندارد. بنابراین لازم است دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن ایستادگی نسبت به مواضع بر حق کشورمان به‌شدت از رفتار منفعلانه پرهیز و با قوت و قدرت خشم و نفرت ملت ایران را نسبت به عهدشکنی‌های اخیر آمریکا منعکس کند.

2-تمرکز و اتکا به توانمندی‌های داخلی و بریدن چشم امید از بیرون از مرز‌ها را مهم‌ترین راهبرد‌های کشور در مقطع کنونی بداند و لازم است مسئولین امر به این حقیقت توجه داشته باشند که آمریکا و برخی از کشور‌های اروپایی به فرموده قرآن مجید جز به نیستی و نابودی ما رضایت نخواهند داشت و انتظار مودت و دوستی از آن‌ها خطای استراتژیک محسوب می‌شود که نتیجه‌ای جز خواری و ذلت به دنبال نخواهد داشت و این درسی است که تاریخ روابط خارجی ما به‌خوبی بر آن گواهی می‌دهد.

3-شایسته است مسئولان دستگاه دیپلماسی به دنیا از جمله کشورهای اروپایی اعلام کنند که ملت ایران هزینه سنگینی را به خاطر تعهد نسبت به برجام و اثبات حقانیت خود پرداخت کرده است و در صورت نقض این توافق بین‌المللی از سوی آمریکا به‌طور قطع و یقین با شتابی غیرقابل تصور جامعه جهانی همه دستاورد‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشور به زمان قبل از برجام باز خواهد گشت و این بار تحت هیج شرایطی پشت میز مذاکره نخواهیم نشست.

4-ملت سرفراز ایران ضمن حمایت از مواضع صریح مقام عظمای ولایت و مسئولان خدوم کشور در خصوص معرفی چهره فریبکارانه آمریکا به جهانیان، پایبندی و حمایت خود را از دستاوردهای هسته‌ای، موشکی و سایر توفیقاتی که با تلاش فرزندان جهادگر این مرزوبوم محقق گشته را به صراحت اعلام می کند.

در پایان توجه به این نکته لازم به ذکر است که ملت شریف ایران در راه مبارزه با شیطان بزرگ تا کنون هزینه زیادی را پرداخت کرده است . کودتای 28 مرداد سال 1332، حمایت از رژیم پهلوی و سرکوب ملت ایران، تحمیل 8 سال جنگ تحمیلی، ساقط کردن هواپیمای ایرباس و شهادت 290نفر از افراد بی‌گناه، تحریم دارایی‌ها و دستاوردهای علمی کشور، که برخی از اقدامات آمریکاست و هیچ‌گاه از خاطره ملت ایران فراموش نخواهد شد، هیات رئیسه، کارکنان، بسیج کارکنان، بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، و تشکل‌های سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، این اقدام آمریکا را محکوم کرده و حمایت خود را از مسئولان و خدمتگزاران کشور که در راس آن مقام عظمای ولایت قرار دارد، همچون گذشته ادامه خواهند داد.

فارسی
تگ: 
Share