اغلب رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تثبیت می‌شود

نسخه مناسب چاپ
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از فارس،سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به بررسی اختلاف نظر میان دانشگاه آزاد و وزارت علوم در جلسه امروز این کمیسیون با حضور وزیر علوم و معاونان و نیز مسئولان دانشگاه آزاد گفت: در پایان جلسه جمع‌بندی خوبی صورت گرفت و مشکل بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد در استان‌ها حل شد.

وی در توضیح خاطرنشان کرد: در جمع‌بندی تصمیم بر این شد آن دسته از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که اکنون کرسی دکترا دارند، مقطع ارشد‌شان در آن رشته حذف نمی‌شود، به علاوه آن دسته از واحدها که پیشتر کرسی کارشناسی ارشد در رشته‌ای داشته‌اند نیز از این به بعد کرسی ارشد در آن رشته خواهند داشت.

میرزاده گفت: همچنین مقرر شد شعبه‌هایی که دست کم 3 استادیار تمام وقت و یا 2 استادیار تمام وقت و 2 استادیار نیمه‌وقت دارند نیز کرسی‌های مقطع ارشد خود را تثبیت کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در نتیجه این تصمیم امروز کمیسیون اکثریت واحدهای دانشگاه آزاد در استان‌های مختلف کشور می‌توانند کد رشته محل‌های کارشناسی ارشد خود را تثبیت کنند.

فارسی
تگ: 
Share