رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سمنان عنوان کرد؛ افزایش روند جذب دانشجو با توجه به کیفی‌سازی آموزش

Printer-friendly version

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: اجرای سیاست‌های هدایت تحصیلی و توجه به کیفی‌سازی آموزش روند جذب دانشجو را افزایش می‌دهد.

 

به گزارش خبرنگار ما از سمنان، عبدالله خالصی‌دوست صبح امروز در شانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان که در سالن جلسات حوزه ریاست واحد سمنان برگزار شد، اظهار کرد: کاهش روند ثبت‌نام دانشجویان یکی از معضلات این واحد علمی در سال‌های اخیر بوده که با سیاست‌های تعیین‌شده این مشکل برطرف شد و امسال تعداد ثبت‌نامی‌ها رو به افزایش گذاشته است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان ادامه داد: ۱۶ هزار دانشجو در سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی این استان مشغول به تحصیل بوده‌اند که ۴۷ درصد در مقطع کارشناسی و مابقی نیز در مقاطع دیگر جویای دانش بودند.

وی به ساختار رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان اشاره و تأکید کرد: ۲۰ درصد از رشته‌ها در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی، ۳۳ درصد علوم پایه و ۷۰ درصد مرتبط با رشته‌های فنی و مهندسی بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه رشد دانشجو در مقایسه با سال‌های گذشته با افزایش مواجه شده است، افزود: اجرای سیاست‌های هدایت تحصیلی و توجه به کیفی‌سازی آموزش می‌تواند شتاب روند جذب دانشجو را افزایش دهد.

به گزارش آنا، ارائه گزارشی از نحوه تحقق و عملیاتی‌کردن سیاست‌ها و احکام بودجه در دو سال گذشته، ارائه گزارشی از عملکرد واحدهای استان از میزان دستیابی به ارقام تعیین‌شده بودجه سال مالی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، ارائه گزارشی از وضعیت نقدینگی و مدیریت وجوه نقد در سال ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ استان سمنان و دورنمای سال آینده، ارائه گزارشی از خلاصه وضعیت اجرای مصوبات هیئت امنای استان سمنان در دو سال گذشته، بررسی و تصویب بودجه پیشنهادی استان سمنان در سال مالی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ و بررسی عضویت اعضای جدید پیشنهادی کمیسیون دائمی هیئت امنای استان سمنان ازجمله محورهای شانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بود.

Undefined
تگ: